W 2020 roku uruchomiliśmy zespół Think Tank Fundacji Sapere Aude, który jest platformą łączącą środowiska naukowe, organizacje pozarządowe, samorząd i administrację publiczną.
Celem Think Tanku jest opracowywanie interdyscyplinarnych analiz dotyczących międzynarodowych rozwiązań z zakresu nowoczesnego zarządzania aglomeracjami i ośrodkami miejskimi. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na naszych portalach społecznościowych oraz stronie internetowej. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
NASZE PROJEKTY
Inicjujemy debatę publiczną w przestrzeni politycznej, społecznej i kulturalnej. Integrujemy środowiska w poszukiwaniu porozumień i kompromisów.
Inicjujemy debatę publiczną w przestrzeni politycznej, społecznej i kulturalnej. Integrujemy środowiska w poszukiwaniu porozumień i kompromisów.
01.
THINK TANK SAPERE AUDE
02.
DIALOG I DYSKUSJA
Fundacja regularnie organizuje konferencje, debaty i panele dyskusyjne poświęcone bieżącej polityce, problemom społecznym i kulturalnym. W ubiegłych latach zorganizowaliśmy na wrocławskich uczelniach: cykl debat poświęcony obronności RP, debaty samorządowe i parlamentarne, dyskusję dotyczącą kryzysu migracyjnego, a także konferencję o rzezi Ormian. Od początku funkcjonowania naszej organizacji współtworzymy inicjatywę “W ogniu pytań” – spotkanie młodych ludzi z czołowymi przedstawicielami świata polityki.
03.
WSPÓLNIE DLA PRZYSZŁOŚCI
Od 2014 roku wspólnie z zaprzyjaźnionymi organizacjami partnerskimi tworzymy #Forum Wspólnie dla Przyszłości – największy w Polsce zjazd konserwatywnych organizacji młodzieżowych, w trakcie którego gościmy najważniejszych przedstawicieli polskiego świata polityki, nauki i biznesu. Więcej przeczytasz na: www.forumwdp.pl
04.
EDUKACJA I WARTOŚCI
Aktywnie podejmujemy inicjatywy lokalne i patriotyczne. We wrześniu 2013 rozpoczęliśmy kampanię upamiętniającą we Wrocławiu bohatera i wybitnego Polaka – gen. Augusta Fieldorfa “Nila”. We współpracy z Gminą Wrocław zajmowaliśmy się organizacją stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldora “Nila”. Z okazji 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego opublikowaliśmy prawdziwą księgę “dokonań” Wojciecha Jaruzelskiego, która stanowiła odpowiedź na próbę gloryfikacji tej postaci. W roku 2015 zorganizowaliśmy koncert “Za czym kolejka ta stoi?” – wspomnienie stanu wojennego i twórczości Jacka Kaczmarskiego.
05.
KULTURA I EKONOMIA
W 2015 roku rozpoczęliśmy pracę nad obywatelskimi lekcjami przedsiębiorczości, przeprowadziliśmy w szkołach ponadgimnazjalnych, a których przedmiotem była problematyka polskiego systemu podatkowego. Współorganizowaliśmy także profesjonalne szkolenia dla wrocławskich uczniów i studentów – Szkolenie z Inteligencji Finansowej oraz Festiwal Przedsiębiorczości BOSS. W 2017 roku we współpracy ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej zajmowaliśmy się produkcją nagrań wybranych fragmentów pamiętników Żołnierzy Niezłomnych i wydaniu ich w formie internetowego mini serialu dokumentalnego pn. „Zachowali się jak trzeba”.